سامانه مدیریت ناوگان حمل و نقل – AVL

با پیشرفت تکنولوژی و فراگیر شدن بهره برداری از سیستم های ردیاب GPS و ارتباطات شبکه تلفن همراه در کشور ایران، شرکت ها و مؤسسات دولتی و خصوصی جهت مدیریت و افزایش بهره وری ناوگان متحرک خودرویی اعم از خودرو ها و تجهیزات سیار ناگذیر به استفاده از سامانه های مدیریت ناوگان حمل و نقل هستند.

سامانه مدیریت ناوگان حمل و نقل– Automatic Vehicle Locating – AVL ، ابزاری برای مشاهده، بررسی و کنترل لحظه ای و آنلاین وضعیت تردد و توقف وسایل نقلیه مجهز به تجهیزات سخت افزاری سامانه میباشد. با استفاده از این ابزار ذینفعان آن می توانند در هر زمان از شبانه روز فعالیت و تردد وسایل نقلیه مورد نظر خود را مانیتور کرده، اخطار ها و هشدار های رخ داده شده مربوطه رو مشاهده و در صورت نیاز گزارشات مشخصی بصورت فایل های اکسل از سامانه تهیه کند.

علاوه بر ردیابی ناوگان، اطلاعات کارکرد خودرو و راننده، میزان مصرف سوخت، استهلاک تجهیزات، اطلاعات ECU خودرو و سایر اطلاعات کاربردی و مورد نیاز سازمان نیز بصورت یکپارچه در سیستم مرکزی قابل بهره برداری می باشد.

شرکت رهنگار هوشمند ایرانیان یکی از معتبرترین شرکت های فعال در زمینه حمل و نقل هوشمند (ITS)، سامانه جامع مدیریت ناوگان حمل و نقل را طراحی و به بازار عرضه کرده است.

در حاضر شرکت حمل و نقل بین المللی جوانسیر ایثار، شرکت ملی نفت خیز جنوب، شرکت حمل و نقل بین المللی پیک صبا و تمام شرکت های حمل و نقل مسافری کشور از سامانه مدیریت ناوگان این شرکت بهره برداری می کنند.

مزایای اصلی برای سازمان ها و شرکتها:

  • مشاهده موقعیت و پایش لحظه ای و برخط خودروها (شامل مسیر حرکت، سرعت، راننده فعلی و همچنین اطالعات تخلفات، حوادث و تصادفات بر روی کامپیوتر و گوشی های هوشمند به صورت لحظه ای)
  •  پیشگیری از وقوع تخلف یاحادثه با اطلاع ازوضعیت تردد خودرو و راننده و اعلام هشدار به رانندگان در صورت مشاهده هرگونه نشانه غیر معمول
  • تنظیم مقررات داخلی شرکتها بر روی خودروها
  • دریافت اطلاعات حوادث و تصادفات به صورت پیام کوتاه(علاوه بر مشاهده از داخل سامانه نرم افزاری)
  • تامین اطلاعات لازم برای امور تعمیر و نگهداری ناوگان ( در اختیار داشتن دقیق میزان پیمایش و زمان های سرویس ها و خدمات خودرویی)
  • بررسی تخلفات خودرو ها به تفکیک رانندگان (کدام راننده، کدام تخلف، در چه زمان و مکان و … به صورت دقیق)
  • و بسیاری مزایای دیگر