سیستم های ردیابی مبتنی بر GPS

شرکت رهنگار هوشمند ایرانیان به عنوان یک شرکت دانش بنیان مبتنی بر تکنولوژی و نوآور هر ساله توانسته است محصولات متنوعی را به سبد محصولات خود اضافه کند.

اولین حوزه تمرکز این شرکت، حمل و نقل هوشمند می باشد. در این حوزه از تأمین بهترین ردیاب ها و رهیاب های مطرح دنیا آغاز کرده و در طرح تجهیز ناوگان حمل و نقل عمومی به GPS های آفلاین ایفای نقش کرد. این شرکت یکی از اصلی ترین تولید کنندگان سیستم های GPS آفلاین در کشور بود.

این شرکت در ادامه اقدام به ارائه راهکارهای جامع حمل و نقل عمومی متشکل از سامانه های سخت افزاری و نرم افزاری قوی و هوشمند کرد. تاکسیمتر های تاکسی های درون شهری یکی از این راهکارها می باشد. همچنین در راستای هوشمند سازی حمل و نقل عمومی داخل شهری، راهکار جامع تاکسی الکترونیکی را ارائه کرد. در اين سيستم هر خودرو به يک دستگاه موبايل ديتا ترمينال (MDT) و يک دستگاه تاکسيمتر با اينترفيس GPS مجهز مي شود که با استفاده از ماهواره هاي GPS و بستر GPRS اطلاعات حرکتي خودرو (موقعيت و سرعت) به مرکز کنترل ارسال مي گردد.

بهره وری پایین، مدیریت سنتی، ابزارهای قدیمی کنترل، آمار بالای تصادفات جاده ای کشور و بسیاری از ضعف های دیگر حوزه حمل و نقل عمومی، مدیریت و متخصصین شرکت رهنگار هوشمند ایرانیان را بر آن داشت که در این حوزه نیز وارد شده و تحقیقات لازم در راستای ایجاد تحول اساسی و زیرساختی را شروع کنند. با بررسی وضعیت موجود حمل و نقل عمومی کشور و مطالعه کشورهای پیشرفته جهان طرح سامانه جامع پایش و نظارت هوشمند ناوگان حمل و نقل عمومی (سپهتن) در سال 1390 کلید خورد. این طرح با همکاری جدی سازمان راهداری و حمل و نقل کشور و پلیس راهور ناجا بطور جدی پیگیری شد و اجرای پایلوت آن در چندین مرحله در سالهای 1393 تا  1394 انجام شد.

شرکت دانش بنیان رهنگار هوشمند ایرانیان طراح اصلی سامانه سپهتن، هم ایجاد زیرساخت این سامانه در سطح کشور را اجرا کرد و هم توانست سامانه جعبه سیاه خودرو متشکل از زیر سیستم های سخت افزاری و نرم افزاری پایش لحظه ای و آنلاین تردد ناوگان با نام تجاری RHI91 را طراحی و تولید کرده و در سطح بین المللی ثبت اختراع کند.

سامانه سپهتن بطور رسمی در سال 1395 با حضور وزیر محترم راه و شهرسازی، جناب آقای دکتر آخوندی و فرمانده محترم نیروی انتظامی، جناب سردار اشتری افتتاح شد و تا پایان سال 1395 تمام اتوبوس های برون شهری کشور مجهز به سامانه جعبه سیاه خودروی RHI91 شد.

این شرکت پا را از حوزه حمل و نقل هوشمند نیز فراتر گذاشته و در حوزه مدیریت هوشمند انرژی در کشور اقدام به ارائه طرح های جامع و کلان ملی کرده است. در آینده نزدیک، شاهد اجرای پروژه های ملی مدیریت هوشمند انرژی توسط کارشناسان متخصص و متعهد این مرز و بوم خواهیم بود.

شرکت رهنگار هوشمند ایرانیان

“ایمن و هوشمند در هر جا”